Germany - USA 1:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel

Nemecký národný tím odohral duel Bavorským spôsobom. Dominoval nad Američanmi počas celých 90 minút, ale nedokázal pretaviť svoju dominanciu do viacerých gólových šancí.

Portugal - Ghana 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

Zápas nádeje pre oba tímy. Obaja potrebovali vyhrať čo najvyšším rozdielom a dúfať v priaznivý výsledok súbežne hraného zápasu Nemecko - USA.

USA - Portugal 2:2 (0:1)

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

V Manause sme videli ďalší veľmi vzrušujúci zápas G-skupiny. USA dominovalo väčšinu času, ale inkasovalo v závere. Portugalci si týmto neskorým gólom udržali nádej na postup.

Ghana - Germany 2:2 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel

V otvorenom, azda najkrajšom zápase doterajšieho priebehu MS boli napokon spokojné oba tímy s remízou, aj keď pre Ghanu to znamená už len malú šancu na postup. Black stars znovu predviedli svoju fyzickú dominanciu, s ktorou mal tím Joachima Lowa značné ťažkosti.

USA - Ghana 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

Bol to veľmi pekný zápas, v ktorom herne dominovala Ghana, ale USA získalo veľmi rýchlo vedenie a potom na konci zápasu, keď sa Ghane podarilo konečne vyrovnať, strhlo USA výhru na svoju stranu hlavičkou po rohovom kope.

Germany - Portugal 4:0 (3:0)

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel

Silný štart Nemecka do turnaja. Nemecko zaujalo chytrými zmenami rytmu a flexibilným systémom. Portugalsko utrpelo debakel. Nemecké médiá toho o Nationalelf napísali v posledných týždňoch pred MS mnoho. Jogi Löw prišiel v prvom zápase proti Portugalsku s viacerými nápadmi. Tieto myšlienky pomohli Nemecku dosiahnuť veľké víťazstvo 4:0.