Iran - Nigeria 0:0

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

Stretnutie Nigérie prinieslo zatiaľ najslabší futbal. Hráči Nigérie sa v úvode snažili o gól, ale ich pokusy skončili veľmi nepresne. Hre chýbal náboj a presnosť. Postupom času začali hroziť aj zverenci Carlosa Queiroza, ale pre diváka to nebolo nič zaujímavé.

Obom tímom zrejme zostane v skupine F nepostupové miesto v tabuľke a už po základných skupinách sa budú musieť lúčiť s turnajom. Sklamanie je hlavne z výkonu majstra Afriky. V stretnutí sklamali Mikel a Victor Moses. Od oboch som očakával viac.

Najkrajší gól: zrodil sa prvý zápas, ktorý skončil bez gólov.

Najkrajšia akcia: v 83´min. zastavil peknú akciu Nigérie chybný verdikt rozhodcu, keď si Peter Odemwingie spracoval loptu ramenom a nepresne vystrelil.

Najkrajší zákrok brankára:  v 34´min. reflexívny zákrok brankára Enyeamu po hlavičke Rezu z rohového kopu.

Hráči zápasu: Javad Nekounam a Ahmed Musa

 

Assessment of the game by Marek Antalík


We saw the lowest level of football in this game. Nigerian players tried to score at the start of the game, but their effort finished unsuccessfuly because all attempts were very inaccurate. In this game was no will and accuracy. Players of Carlos Queiroz started to be more dangerous later in this game. But it was nothing interesting for spectators. I expect that both teams will finish in this group 3rd and 4th and will say goodbye after group phase of tournament. Disappointment is mainly in performance of Africa champion. I was disappointed in Mikel and Victor Moses in this game. I expected more from both players.

The most beautiful goal: it was the first match of the tournament without goals.

The most beautiful action: in 83´min. stopped nice action of Nigeria referee with bad decision. Peter Odemwingie received the ball with shoulder and shot inaccurately.

The best save of goalkeeper: in 34´min. quick save of Enyeama after dangerous head from Reza.

Men of the match: Javad Nekounam and Ahmed Musa

 

{mp4}WC/13-Iran-Nigeria/Iran-Nigeria-action{/mp4}

{mp4}WC/13-Iran-Nigeria/Iran-Nigeria-save{/mp4}

Pin It