Uruguay - England 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Peter RebekPeter Rebek

V obojstranne dôležitom zápase sa hral ofenzívny futbal. Uruguaj nastúpil v zostave aj s uzdraveným Suarezom. Za prvú šancu zápasu možno považovať priamy kop v podaní Rooneyho, ktorý len tesne minul spojnicu brány.

Prvá šanca Uruguaja prišla pri zaváhaní stredného obrancu Jagielku a tvrdej strele Rodrigueza. Predpokladalo sa, že v tomto zápase, v ktorom si súperi nemohli po predchádzajúcich zaváhaniach dovoliť ďalšiu stratu, budú veľmi dôležité štandardné situácie. Takáto jedna vyšla Juhoameričanom pri rohovom kope, kde podobne ako Taliani vo svojom súboji s Anglickom, prekvapivým zahraním po zemi nebezpečne zakončili Cavanim. Oveľa väčšiu šancu však mali po priamom kope z krídelného priestoru Angličania, a opäť bol v zakončení Rooney, ktorého hlavička snáď z pol metra skončila na spojnici. Skóre sa tak menilo až v 39´min., kedy Cavani naviazal na seba 3 hráčov, a svoju akciu premenil do geniálneho centra na Suareza, ktorý hlavou nemal problém skórovať. Pri tejto akcii je zaujímavé, že sa presadili 2 hráči Uruguaja medzi 6 angličanmi!

Druhý polčas odštartovali šance Cavaniho na jednej a Rooneyho na druhej strane. Postupne sa však vzhľadom na svoj priebeh zápas takticky menil. Uruguaj logicky stiahnutý na vlastnej polovici sa spoliehal na bránenie a systém protiútokov. Angličania sa dlho nevedeli presadiť, až prišla 75. minúta, kedy Rooney strelil svoj prvý gól na MS vôbec. Tento moment naštartoval opäť aj hráčov Uruguaja, ktorí strhli víťazstvo na  svoju stranu 2.gólom Suareza, opäť 5 min. pred koncom, podobne ako v prvom polčase. 

Najkrajší gól: víťazný gól Suáreza v 85´min. (2-1)

Najkrajšia akcia: gólová akcia Uruguaja, ktorú zakončil po Cavaniho prihrávke Suárez v 40´min. (1-0)

Najkrajší zákrok brankára: zákrok Musleru pri gólovej šanci Rooneyho v úvode 2.polčasu

Hráči zápasu: Luis Suárez a Wayne Rooney (za aktivitu v ofenzíve)

 

{mp4}WC/22-Uruguay-England/Uruguay-England-goal{/mp4}

{mp4}WC/22-Uruguay-England/Uruguay-England-action{/mp4}

{mp4}WC/22-Uruguay-England/Uruguay-England-save{/mp4}

Pin It