Spain - Chile 0:2 (0:2)

Hodnotenie zápasu - Maroš ZimnikovalMaroš Zimnikoval

Tento zápas znamenal pre Španielov veľa. Ak by prehrali, tak by stratili aj teoretickú šancu na postup medzi 16 najlepších tímov. Čakal som, že ku zápasu pristúpia inak, ale už keď som videl rozostavenie a základnú jedenástku tak som tušil, že to bude rovnaké trápenie ako s Holandskom.

Španieli síce zo začiatku držali loptu, ale vôbec neohrozili bránu súpera. Ich pomalá hra hrala do kariet hráčom Chile, ktorí len rozumne zahusťovali stred poľa a vytláčali Španielsku rozohrávku. Boli agresívni v súbojoch, čo ukázali v 20.min., keď po rýchlom protiútoku zakončil presne Vargas a bolo to 1:0 pre Chile. Španielov to položilo a do konca prvého polčasu si dokázali vypracovať iba jednu šancu, ktorú nevyužil Xabi Alonso a v závere polčasu opäť pykali. Po priamom kope Alexisa Sanchéza, ktorého strelu Casillas len vyrazil na kopačku Aranguiza a ten špicom nedal brankárovi Španielska šancu – 2:0. 

V druhom polčase som čakal od Španielov hru na riziko, totálnu ofenzívu, ale z toho čo sme videli som bol zarazený. Španieli ako keby nechceli nič zo zápasom urobiť. Nahrávali si okolo stredovej čiary a platonicky sa snažili zatlačiť Chile pred vlastnú bránu. To však bolo stále aktívne a agresívne bránilo. Naopak Španieli pôsobili unaveným a vyčerpaným dojmom. Do najväčšej šance Španielov sa dostal Busquets po Costových nožničkách, nedokázal však usmerniť loptu do prázdnej brány. Po tejto šanci akoby Španieli prestali veriť, že ešte môžu niečo zo zápasom urobiť a ten sa len dohrával. Chile hrozilo po rýchlych brejkoch a španielski hráči môžu byť radi, že nešli do šatní s ďalším 5-gólovým prídelom. 

Najkrajšia akcia zápasu: v 20´min. po osi Vidal, Sánchez, Aranguiz a Vargas, posledne menovaný prekonal prvý krát Casillasa (0-1)

Najkrajší gól zápasu: Strela špicom Aranguiza v 43´min. (0-2)

Najkrajší zákrok brankára: zákrok Claudia Brava na konci zápasu proti strele Andresa Iniestu

Najlepší hráči: Španieli nemali hráča v poli ktorý by zahral nadpriemerne a tak vyberiem Javiho Martinéza, ktorý jediný hral na dobrej úrovni počas celého zápasu.

Jednoznačne Alexis Sanchéz, ktorý lietal po celom ihrisku celých 90 minút, pripísal si druhú asistenciu na prvý gól a pri druhom góle rozohrával priamy kop, ktorý Casillas len vyrazil a do brány dopravil loptu Aranguiz.
Španieli nemali hráča v poli ktorý by zahral nadpriemerne a tak vyberiem Javiho Martinéza, ktorý jediný hral na dobrej úrovni počas celého zápasu.

 

Assessment of the game by Maroš Zimnikoval 

This game was very important for Spain. If they lost this game, they would have lost even theoretical chance to go to knockout phase. I expected, that defending champion would change their tactic, but when i saw the formation and squad for this game, I suspected the same problems as against the Netherlands. Spain was better in possession at the start, but without big chances. Slow game of Spain played into the hands of the opponents. Chile compressed midfield and pressed Spanish combination. They were agressive in tackles and they showed it in 20´min., when Vargas finished fast counterattack and opened the score – 1:0. It rocked the Spanish and to the end of the first half they created only one chance, which Xabi Alonso threw away.  At the end of the first half Chile scored second. Casillas saved Alexis Sánchez´s free kick, but Aranguiz's shot with tip finished in net – 2:0.

In the second half I expected from Spain more risk, total offense, but what I saw, I was disappointed. Like if they didn´t want to do anything with this game. They played only in midfield and their dominance was platonic. Chile was still very active and defended aggressively. On the contrary the Spanish looked tired and exhausted. The biggest chance of Spain had Busquets after Costa´s scissors, but he failed to put the ball into the goal. After this moment asi if Spanish players didn´t believe, that they could do something in the game and the match would play out. Chile was very dangerous after counterattack and could score more than 2 goals.

The most beautiful goal: in 43´min. shot with tip from Aranguiz (0-1)

The most beautiful action: in 20´min. action Vidal, Sánchez, Aranguiz and Vargas scored first goal (0-1)

The best save of goalkeeper: Claudio Bravo´s save at the end of the game after shot of Iniesta

Men of the match: Javi Martinéz and Alexis Sánchez

 

 {mp4}WC/19-Spain-Chile/Spain-Chile-goal{/mp4}

 {mp4}WC/19-Spain-Chile/Spain-Chile-action{/mp4}

 {mp4}WC/19-Spain-Chile/Spain-Chile-save{/mp4}

Pin It