Brazil - Mexico 0:0

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

V tomto zápase sa zrodila druhá bezgólová remíza na turnaji, ale hral sa oveľa lepší futbal ako v zápase Nigérie s Iránom. Brazílsky tréner Scolari nasadil Ramireza namiesto Hulka a bolo zrejmé, že si touto voľbou chcel poistiť defenzívu.

Jeho cieľom bolo ustrážiť najmä nebezpečného Layuna, keď sa lopta dostala na krídlo. Tento ťah brazílskemu trénerovi vyšiel, ale oslabil tím ofenzívne možností tímu v 1.polčase.

Mexiko sa zameralo predovšetkým na defenzívu a neútočilo v takej sile ako proti Kamerunu. Brazília stále nevyužila herný formát z Pohára FIFA, kde hral Neymar vľavo a Oscar pôsobil ako klasické číslo 10. Práve Oscar bol už v druhom zápase na ľavej strane. Po zmene strán vystriedal Scolari Ramireza a na ihrisko poslal jemného technika Bernarda. V tomto momente mala Brazília na ihrisku 4 klasických útočníkov. Napriek tomu kanárikom hra príliš nešla a na prekvapenie si najväčšie šance vytvorili po centroch. Thiago Silva sa dostal do gólovej pozície dvakrát a rovnako aj Neymar mal dve gólové hlavičky po centrovaných loptách. Mužom zápasu však bol mexický gólman Ochoa. Mexiko bolo s bodom spokjné, hoci malo niekoľko náznakov šancí v záverečnej fáze zápasu po príchode Javiera Hernandeza.

 

Najkrajšia akcia: v 48´min. rýchla akcia Brazílie, keď Daniel Alves vysunul za obranu Mexika dlhou loptou Bernarda, ale jeho center odvrátil obranca Rodriguez v poslednej chvíli pred nabiehajúcim Neymarom

Najkrajší zákrok brankára: v 26´min. zázračný zákrok Ochou proti gólovej hlavičke Neymara

Hráči zápasu: Neymar Jr. a Guillermo Ochoa

 

{mp4}WC/16-Brazil-Mexico/Brazil-Mexico-action{/mp4}

{mp4}WC/16-Brazil-Mexico/Brazil-Mexico-save{/mp4}

Pin It