Germany - Algeria 2:1 (0:0,0:0) after extra time

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel


Alžírsko a Nemecko ponúkli divákom na celom svete vášnivý súboj o štvrťfinálovú miestenku. Alžírsko sa na svojho súpera dokonale pripravilo a doslova "zviazalo" nemeckú hru v zálohe. Nemci predvádzali počas väčšiny zápasu príliš málo pohybu a nápadov smerom dopredu. Libero zachránil Nemecko od prekvapenia.

Argentina - Switzerland 1:0 after extra time

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Ottmar Hitzfeld ide do trénerského dôchodku, teda pracovať do televízie, po prehre v predĺžení. Jeho zverenci totiž Messiho ustrážili „len“ 118 minút a to sa im stalo napokon osudným, bohužiaľ.

France - Nigeria 2:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Francúzi neoslnili a Nigérijčania sa rozlúčili so cťou. Africký zástupca hral príkladne, ale iba kým nedostal loptu na svoje kopačky, potom to už išlo z kopca a o zaujímavé momenty pripravili Super Eagles nepresnosti a slabá stredová formácia.

Belgium - USA 2:1 (0:0,0:0) after extra time

Hodnotenie zápasu - Ján FilipJán Filip

Belgicko pokračuje v spanilej jazde na MS a potvrdzuje úlohu čierneho koňa MS. USA sa vrátilo do zápasu v strhujúcej 2.polovici predĺženia, ale na obrat to nestačilo, lebo Belgicko bolo lepšie väčšinu zápasu.

Costa Rica - Greece 1:1 (1:1), 5:3 on penalties

Hodnotenie zápasu - Peter RebekPeter Rebek

Kostarický zázrak na MS pokračuje po víťaznom penaltovom rozstrele proti Grécku. Paradoxne Gréci odohrali veľmi dobrý zápas, boli lepším tímom, ale na postup to nestačilo.

Colombia - Uruguay 2:0 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Kolumbia predviedla proti Uruguaju azda najlepší výkon na turnaji a nedala dvojnásobným majstrom sveta žiadnu šancu. Tím Joseho Pekermana nastúpil v plnej sile.

Holland - Mexico 2:1 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

Holandsko predviedlo v záverečnej fáze zápasu neuveriteľný obrat a naďalej pokračuje v turnaji bez straty bodu. Mexiko vypadlo v osemfinále MS 6krát za sebou.

Brazil - Chile 1:1 (1:1), 3:2 on penaltiesMaroš Zimnikoval

Už v osemfinále spojil los týchto dvoch súperov, ktorí predvádzali v skupine pekný a útočný futbal. Bolo však jasné, že jeden z nich sa so šampionátom rozlúči.