Brazil - Colombia 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

Agresívny zápas najmä zo strany Brazílie patril domácim. Záverečný nápor Kolumbie prišiel príliš neskoro. Brazíliu posunuli do semifinále MS dvaja strední obrancovia.

Tréner Scolari urobil 2 zmeny. Za vykartovaného Luiza Gustava nastúpil Paulinho a na pravej obrane sa objavil Maicon namiesto Daniela Alvesa. Pekerman urobil jednu prekvapujúcu zmenu. Namiesto Aguilara nastúpil Guarin.

Bol to najtvrdší a najagresívnejší zápas MS. Spolu sme videli 54 faulov. Hlavná hviezda zápasu bola na strane Kolumbie. James zatienil brazílsku hviezdu Neymara, ale nepridali sa k nemu spoluhráči. Jamesov najkrajší moment prišiel v 22´min., keď predviedol super protiútok spolu s Cuadradom, ale ten zlyhal vo finálnej fáze. To už Kanárici viedli od 7´min., keď sa po rohovom kope presadil kapitán Thiago Silva. Brazílska sila pri štandardných situáciách sa potvrdila aj v 68´min. David Luiz trafil z priameho kopu nádherne a prakticky rozhodol o postupe Brazílie. 

Tento gól však zmenil dianie posledných 20 minút. Na ihrisko prišli na strane Kolumbie Carlos Bacca a Adrian Ramos. V 80´min. bol faulovaný práve Bacca a James vsietil z penalty svoj 6.gól na MS. Kolumbia zovrela domácich ešte viac a vyrovnanie viselo vo vzduchu. V 93´min. došlo k závaru po centri Jamesa a predĺžení Ramosa, ale gólom neskončil. Brazília teda vydrela postup, ale pravdepodobne prišla o zraneného Neymara. Kolumbia vypadla smolne a mnohým fanúšikom bude vďaka svojim výborným výkonom na MS chýbať.

Najkrajší gól: v 68´min. gól Davida Luiza (2-0)

Najkrajšia akcia: v 22´min. individuálny prienik Jamesa so zlou finálnou prihrávkou Cuadrada

Najkrajší zákrok brankára: v 27´min. zákrok Ospinu po strele Hulka

Hráči zápasu: Thiago Silva a James Rodriguez

Pin It