Holland - Argentina 0:0, 2:4 on penalties

Hodnotenie zápasu - Marek AntalíkMarek Antalík

Stáva sa výnimočne, že 120 minút ponúkne tak málo príležitostí a streleckých pokusov. Konečný výsledok znel - 1 strela Holandska a 4 strely pre Argentínu. Ale išlo o veľa o postup do najdôležitejšieho zápasu vo svetovom futbale.

GERMANY - BRAZIL 7:1 (5:0)

Hodnotenie zápasu - Fabian PramelFabian Pramel

Veľa sme netušili o tom, ako budú tímy hrať a ako sa bude vyvíjať dynamika hry. Brazília pôsobila bez Neymara a Thiaga Silvu ako Piňata (mexická hračka z papiera). Avšak Nemecký tím ukázal svoju kvalitu a čo je najdôležitejšie, preukázal svoju jasnú prevahu pokiaľ ide o pokoj a organizáciu hry. A potom sa to všetko zišlo dokopy a zrodil sa historický výsledok...

2.SEMIFINÁLOVÁ BITKA MS 2014 v SAO PAULO

ARGENTÍNA  VS.  HOLANDSKORóbert Pavúk

Po včerajšom šokujúcom výsledku 1.semifinále, keď Nemecko historicky deklasovalo domácu Brazíliu a zaistilo si miestenku vo finálovom zápase v Riu de Janeiro, tu máme ďalšiu bitku gigantov. Dvojnásobní majstri sveta Argentína (1978 a 1986) proti trojnásobným finalistom MS (1974, 1978 a 2010) Holandsku. Podobne ako včera aj dnes som zvolil na porovnanie šancí oboch tímov v dnešnom semifinále 7 kľúčových faktorov, ktoré môžu rozhodnúť - pohľad na históriu, čistota hry, defenzívna stabilita, záložná rada, útok, štandardné situácie a tréneri.

1.SEMIFINÁLOVÁ BITKA MS 2014 v BELO HORIZONTE

NEMECKO  VS.  BRAZÍLIARóbert Pavúk

MS vo futbale pomaly, ale isto vrcholia. Dostali sa do svojej záverečnej fázy a čakajú nás ešte 4 veľké zápasy. Hneď v tom prvom na seba narazia najväčší favoriti tohtoročného šampionátu Nemecko a Brazília. Pokúsil som sa porovnať šance oboch tímov v dnešnom súboji. Zvolil som 7 kľúčových faktorov, ktoré dnes môžu rozhodnúť - pohľad na históriu, čistotu hry, defenzívnu stabilitu, záložnú radu, útok, štandardné situácie a tréneri.