Futbaloví fanúšikovia na celom svete každý týždeň sledujú neuveriteľné futbalové majstrovstvo najlepších hráčov sveta v špičkových európskych ligách,  plus vrcholné predstavenia svojich obľúbených hráčov v Lige Majstrov UEFA. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Naša krajina má bohatú futbalovú históriu a futbal je tu športom č.1. Napriek tomu nastal na Slovensku v poslednom desaťročí futbalový útlm. Ligové zápasy navštevuje stále menej a menej ľudí. Jedným z hlavných dôvodov nízkej návštevnosti je veľmi slabá atraktivita zápasov. V minulosti naši fanúšikovia chodievali na ligové trávniky, lebo mohli obdivovať špičkové technické kúsky hráčov ako Popluhár, Masopust, Viktor, Adamec, Kuna, Dobiáš, Pivarník, Kroupa, Nehoda, Panenka, Masný, Kozák, Fiala, Vízek, Berger, Chovanec, Hašek, Bílek, Kocian, Skuhravý,  Moravčík, Dubovský, Luhový a ďalší. 

Dnes je situácia odlišná. Najtechnickejší hráči opúšťajú Slovenskú ligu veľmi skoro. Liga trpí na nedostatok technických hráčov, ktorí by dvíhali divákov zo sedadiel a prilákali by ich svojimi kúskami s loptou naspäť na štadióny. Musíme len dúfať, že si ľudia z profesionálnych klubov uvedomia tento problém a začnú sa otázkou lepšej technickej vybavenosti svojich hráčov zaoberať vo väčšom meradle už v mládežníckych kategóriách. Niekoľko svetlých výnimiek sa v poslednej dobe vyskytlo (napr. Trenčín, či Žilina), ale stále je to málo. Je to jediná správna cesta, ako si opäť získať už dávno strateného slovenského futbalového diváka. Dôkazom je nie tak vzdialená futbalová eufória v českej Plzni.

Táto sekcia futbalového tréningu bude slúžiť na to, aby sme sa so slovenskými a českými futbalovými trénermi (profesionálnymi aj amatérskymi) podelili o technickú stránku futbalu.  Budeme sa zaoberať prihrávkami, streľbou, vedením aj spracovaním lopty, hrou hlavou, hrou brankára a samozrejme prácou s loptou. Budeme radi, ak sa o zaujímavé postrehy, tipy, rady, novinky z tejto oblasti futbalového tréningu podelíte s nami a pomôžete prostredníctvom nášho portálu produkovať nových technickejších mladých hráčov, ktorí nás v budúcnosti opäť prilákajú vo väčšom počte na futbalové štadióny.     

 

Gines Melendez Sotos - Tréningová jednotka v St.Georges Park, December 2012

Ronald Koeman - Cvičenia na rozcvičku

Rondos - Tajná zbraň Španielska

Louis Van Gaal - prihrávky do trojuholníka

 

Pin It