Sústreďme sa na futbal

"Vďaka viac ako 20 ročným skúsenostiam s hráčmi a trénermi v oblasti psychológie, som spoznal myslenie viacerých veľkých trénerov ako je napríklad Sir Alex Ferguson. Chcem vám predstaviť svoju filozofiu, v ktorej kľúčom k úspechu je stav mysle." (Bill Beswick)

Kniha Sústreďme sa na futbal, ktorá patrí k bestsellerom na poli športovej psychológie vo svete aj na Slovensku, odráža viac ako 20 rokov skúseností popredného športového psychológa Billa Beswicka. Bill spolupracoval s takými tímami ako Manchester United, Derby County, FC Twente či reprezentácia Anglicka. Dnes nám Bill začne postupne odkrývať v sérii článkov, prečo sú niektoré tímy úspešnejšie ako ostatné a čo je kľúčom ich úspechu.

 

Kniha Sústreďme sa na futbal odráža dlhoročné Billove skúsenosti z grassroots, profesionálnej a medzinárodnej futbalovej úrovne. Cieľom jeho knihy je podeliť sa s čitateľmi o kľúčové lekcie, aby sa ich naučili a zároveň aj poučili z chýb, ktoré sa vyskytli v jeho bohatej kariére športového psychológa. 

 

Veľké tímy = výnimočné tímové myslenie

Tím vyhráva nielen preto, že má výnimočný talent, ale tiež preto, že má výnimočné myslenie. Tímové myslenie je spôsob kolektívneho myslenia a cítenia akejkoľvek situácie. Je to pozitívna zbraň v rukách víťazov. Víťazné myslenie produkuje víťazné správanie, ktoré sa u silných tímov prejavuje pozitivizmom, sústredenosťou a silou. 

Bill BeswickČastokrát ste už boli svedkom toho, že zápasy alebo dokonca turnaje vyhrávajú tímy s menším talentom ako ich súperi. Napríklad Dánsko sa v roku 1992 stalo nečakane Majstrom Európy, alebo Grécko zopakovalo úspech Dánska senzačne na ME 2004. Čo bola príčina? Ako je možné, že nerozhodol talent? Odpoveď je jednoduchá - rozhodol ich silný postoj. Samozrejme najideálnejšia kombinácia je tím s víťazným postojom a veľkým talentom. Je to dokonalá kombinácia, takmer nepremožiteľný súper (napríklad súčasná FC Barcelona).

Takže pre trénerov, ale aj pre hráčov, ktorí sa chcú naučiť so svojim tímom vyhrávať zápasy, chcú sa naučiť ako sa dá vybudovať správny tímový postoj a chcú vedieť vytvoriť víťazný tím s víťazným postojom je to skutočne dôležitá otázka. 

 

Najlepšie vám na ňu odpovie detailné štúdium Knihy Billa Beswicka - Sústreďme sa na futbal. Viac sa dozviete TU

 

"Vďaka viac ako 20 ročným skúsenostiam s hráčmi a trénermi v oblasti psychológie, som spoznal myslenie viacerých veľkých trénerov ako je napríklad Sir Alex Ferguson. Chcem vám predstaviť svoju filozofiu, v ktorej kľúčom k úspechu je stav mysle. Nezávisle od fyzickej stránky, technickej stránky a taktickej stránky. Úspech je stav mysle", hovorí Bill. 

Sústreďme sa na futbal

 

Talent a stav mysle = ideálna kombinácia

Talent je v centre pozornosti už dlhé roky. Neustále sa vo svete veľkého futbalu spomína talent a stavu mysle (postoj) sa venuje veľmi malá pozornosť. V knihe Sústreďme sa na futbal nájdete rozobraté obe tieto zložky - talent aj stav mysle - ktoré sú potrebné, ak chcete vyhrávať. 

Nezabudnite, že tím s menším talentom môže vyhrávať vďaka silnému mysleniu. Je to dôležitá téma v práci trénerov.

 

Nabudúce sa dozviete...

V ďalšej časti vám s Billom prezradíme, kedy začína vznikať tímové myslenie. Ak chcete vytvoriť silný tím s víťaznou mysľou sledujte nás aj naďalej.

Pre všetkých trénerov a hráčov, ktorí sa chcú zlepšiť v oblasti tvorby tímového myslenia a vyhrávať tak viac zápasov odporúčame objednať si knihu Billa Beswicka - Sústreďme sa na futbal. Detaily objednávky nájdete TU.

 

Musíte tiež vidieť:

Sústreďme sa na futbal - Sebakontrola - praktické príklady - 1.časť

Spanish Football School - La Masia - 1.časť

German Football School - Nemecký model rozcvičky - prihrávky v kruhu

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 
Pin It