Bill Beswick

Bill Beswick je uznávaný športový psychológ, ktorý počas svojej aktívnej kariéry v úlohe športového psychológa spolupracoval s klubmi anglickej Premier League – Derby County, Manchester United, FC Middlesbrough, Nottingham Forest, holandským klubom FC Twente a Anglickou futbalovou reprezentáciou. Od roku 1996 dlhoročne už takmer 20 rokov spolupracuje s popredným anglickým manažérom Stevom Mc Clarenom, s ktorým dosiahol výrazné úspechy najmä v FC Middlesbrough a v holandskom Twente. V tejto sezóne opäť spolupracujú v druholigovom klube Derby County, s ktorým budú onedlho bojovať v baráži o postup do Premier League.  Čo je tajomstvom jeho práce?

 

„Všetci tréneri od najnižších až po profesionálne úrovne musia neustále rozširovať svoje vedomosti a kniha – Sústreďme sa na futbal – je kľúčom k ich pochopeniu mentálnej stránky zápasu“.

Steve Mc Claren – súčasný tréner Derby County

 

CV Billa Beswicka

1984 – 1986 Šéftréner Anglického národného basketbalového tímu

1996 – 1999 asistent trénera Derby County (prvý mentálny tréner v Anglicku)

1999 – 2001 asistent trénera Manchester United (mentálny tréner)

2001 – 2006 asistent trénera FC Middlesbrough (mentálny tréner)

2006 – 2007 psychológ Anglickej reprezentácie

2008 – 2010 asistent trénera FC Twente (mentálny tréner)

2011 – mentálny tréner Nottingham Forest

2012 – 2013 mentálny tréner FC Twente

2013 – mentálny tréner Derby County

2015 - mentálny tréner Newcastle United

Celý svoj život sa venuje skúmaniu sily pozitívneho postoja. Aj vďaka 30 ročným praktickým skúsenostiam objavil čo je kľúčom k tomu, ako dostať z hráčov a tímov to najlepšie. A rozhodol sa s týmito vzácnymi vedomosťami a životnými skúsenosťami podeliť v knihe Sústreďme sa na futbal (angl. originál Focused for Soccer).

 

„Steve (Mc Claren) pracoval veľa s Billom (Beswick), ktorý bol našim psychológom a spoločne vytvorili víťazný tím. Dostali to najlepšie z našich hráčov.

Prezident FC Twente – Joop Munsterman

 

Detaily o slovenskom vydaní tejto knihy a možnostiach objednania nájdete TU.

 Sústreďme sa na futbal

Pin It