Akustický padák

Hlavným cieľom cvičení na výbušnosť v rámci SAQ Futbalového programu je zlepšenie reakčných časov hráčov a rozvoj viacsmerných, výbušných pohybov. Kniha Alana Pearsona SAQ Futbal - Tréning a príprava sa venuje v celej jednej kapitole zlepšeniu výbušnosti hráčov. Okrem toho sa cvičenia na zlepšenie výbušnosti nachádzajú aj v iných kapitolách.

Moderný SAQ Program používa na rozvoj výbušnosti veľké množstvo nových, otestovaných tréningových pomôcok. Množstvo z nich je založených na rezistentnej technike, keď hráč musí prekonať pri výkone istý odpor. Kľúčovým elementom explozívnych cvikov je implementácia kontrastnej fázy. To znamená, že hráč vykoná okamžite po cviku s odporom, to isté cvičenie bez odporu. 

Ďalšou dôležitou informáciou v rámci SAQ výbušnosti je kvalita, nie kvantita. Hráči musia vykonávať explozívne cvičenia vo vysokej intenzite, preto musia mať k dispozícii dostatočný čas na oddych.

Teraz si predstavíme niektoré pomôcky, ktoré SAQ Program využíva pri rozvoji výbušných schopností hráčov.

 

Knihu SAQ Program - Tréning a príprava si môžete objednať TU

 

Opasok

Tento rezistentný pás je špeciálne vyrobený pre vysoko intenzívny tréning. Má tri istiace body z nehrdzavejúcej ocele, kde môže byť pripevnený flexi-povraz. Flexi-povraz je vyrobený z chirurgickej trubice so špecifickým predĺžením. Opasok má bezpečnostný pás a bezpečnostné spony, je šitý dvojmo a poskytuje vysoký stupeň rezistencie. Je ideálny na rozvoj výbušnej rýchlosti vo všetkých smeroch.

 

 

Únikový opasok

Opasky sú taktiež z popruhovej tkaniny, ktoré sú spojené pásmi pokrytými suchým zipsom. Sú ideálne na zrkadlové cviky SAQ. Oddelia sa od seba, keď sa jeden hráč dostane od druhého.

 

Akustický padák

Padák je zložený z popruhovej tkaniny (opasok), nylonového povrazu a ľahkej tkaniny „padáka“, ktorého veľkosť je do 2m. Pásy majú uvoľňovací mechanizmus, ktorý sa pri potiahnutí uvoľní tak, že hráč môže explodovať vpred. Akustický padák je ideálny na rozvoj rýchlostnej vytrvalosti.

 

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Futbal - Tajomstvo legendy Newcastlu Mickeyho Quinna

Spanish Soccer School - Španielsky model útočenia - cvičenie 2vs.2 + 4

Dutch Soccer School - ÚHK I. pri systéme 4-3-3 bez súpera

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It