Erik Makó

"Pred dvoma rokmi som začal vo Vranove trénovať dievčatá, ktorým sa paralelne venujem aj v CFT Academy. Táto práca ma nesmierne baví a napĺňa! Pred pár rokmi som si nevedel predstaviť, že by som trénoval malé deti a dnes sa naplno venujem dievčenskému futbalu už od 6 rokov. Popri práci s dievčatami sa vidím, ak mi to samozrejme zdravie dovolí, v bráne druholigového Vranova." (Erik Makó - brankár MFK Vranov nad Topľou a tréner CFT Academy)

Matúš Kira

"Myslím si, že kľúčových momentov bolo viac. Tvorili sme fantastické mladé mužstvo, veľmi dobre sme si rozumeli na ihrisku a aj mimo neho. Celú sezónu sme držali za jeden povraz a hrali jeden za druhého. Išli sme spoločne za jedným snom." (Matúš Kira - a jeho odpoveď na otázku, ktoré kľúčové momenty boli v minulej postupovej sezóne MFK Zemplín Michalovce rozhodujúce)

Dominik Greif


"Rozdiely, ktoré vyplývajú z kvality hráčov a ligy sú samozrejmé. Je obrovský rozdiel hrať proti chlapcom v doraste a proti mužom v prvej lige alebo v pohári. Samozrejme ak nastupujete za A tím, tak aj očakávania a tlak na vašu osobu sú omnoho vyššie, pretože tu sa už nehrá o „lentilky“!" (Dominik Greif)

Lukáš Godula

Všichni brankáři v Boleslavi už působili v zahraničních soutěžích, takže každý z nich, má velkou kvalitu. Nejvíce se mi však líbí styl Roberta Veselovkého, se kterým si díky jeho přístupu profesionála rozumím nejlépe. Pro mě je to Pan brankář! (Lukáš Godula)

Martin Krnáč

"Myslím, že v Slovane sa v poslednom období naštartoval nový proces a systém práce. Súčasťou tohto systému je aj práca s brankármi. V tomto smere bol výborný krok angažovanie Jana Muchu. Jano je nielen veľkým vzorom pre mladých brankárov, ale má aj bohaté skúsenosti zo zahraničia. Vďaka nim môže aj spolu s trénerom Hrnčiarikom pomôcť nastaviť určitý systém práce s brankármi." (Martin Krnáč)

Milan Vinclér

"Na Cypre začína hlavná príprava koncom augusta, keďže počas letných dní je tam veľmi horúco a kvôli tomu sú podmienky na tréning veľmi ťažké." (Milan Vinclér)

I Love Goalkeeping sa porozprával s mladým a talentovaným slovenským brankárom, ktorý si už vo veku 21 rokov vyskúšal zahraničné angažmán. Milan Vinclér absolvoval v roku 2015 pôsobenie v druhej najvyššej lige na Cypre v drese Olympiakosu Nikozia. Nielen o tomto angažmáne, ale napríklad aj o jeho novom tíme sa s Milanom Vinclérom porozprával Miloslav Péter.

Miroslav Kéry

"Ja som s brankármi kamarát, riešime všetko čo sa dá riešiť - frajerky, ženy, šport, súkromie, škola, zranenia a to nie len tu v Rimavskej Sobote,  ale vždy v každom tíme.  Ale v tréningu neodpustím ani jedno cvičenie.  Dôraz kladiem hlavne na precíznosť, aby každé cvičenie bolo urobené čo najlepšie." (Miroslav Kéry)

I Love Goalkeeping vám tento týždeň prináša naozaj veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s trénerom brankárov MŠK Rimavská Sobota Miroslavom Kérym. Klub z Gemera pôsobí v tejto sezóne v Doxxbet lige, teda v druhej najvyššej súťaži na Slovensku. Miroslav Kéry nám v rozhovore prezradí ako sa mu spolupracuje s trénerom Vladimírom Goffom, ako prebiehala zimná príprava brankárov v klube, aká je jeho pracovná filozofia a dá nám tipy na cvičenia pre mladých brankárov. V rozhovore, ktorý pre vás pripravil Miloslav Péter sa dozviete oveľa viac.

Denis Kubica

"Medzi TOP brankárov Fortuna ligy určite patria Ján Mucha, Ľuboš Kamenár, Michal Šulla, Miloš Volešák. V lige je mnoho dobrých brankárov, či už je to skúsený Pavel Kováč alebo mladý Matúš Hruška z Myjavy, ktorý sa vyšvihol v tomto ročníku. Máme mnoho skvelých brankárov, nechcem niekoho vynechať." (Denis Kubica - Slovan Duslo Šaľa)

Martin Polaček

"Podmienky v Lubine som našiel ako nikde inde. Je tu všetko, čo futbalista k práci potrebuje. Máme tu 2 umelé trávy, 5 trávnatých plôch, posilňovňu, tréningovú halu, regeneráciu atď. Máme tu všetko čo chceme a potrebujeme. Každé 3 mesiace chodíme na odber krvi, či nám nechýbajú žiadne vitamíny. Podľa mňa je to top." (Martin Polaček - Zaglebie Lubin)

Martin Matlák

"V klube FC DAC Dunajská Streda sme traja tréneri brankárov. Ja mám na starosti prípravu brankárov A družstva a úzko spolupracujem s mládežníckymi trénermi brankárov. Každé dva týždne máme spoločné sedenie, na ktorom sa rozprávame o jednotlivých brankároch o tréningovom procese, výkonoch brankárov v zápase a podobne" (Martin Matlák - tréner brankárov 1.FC DAC)

I Love Goalkeeping pripravil tento týždeň veľmi zaujímavý rozhovor nielen na tému kondičnej prípravy futbalových brankárov s trénerom brankárov slovenského prvoligového klubu 1.FC DAC Dunajská Streda a zároveň Slovenska U18 – Martinom Matlákom. Martin si našiel čas v nabitom kalendári DAC a odpovedal na otázky Mila Pétera.