Pri bilancovaní roku 2016 v kategórii žien do 19 rokov začneme konštatovaním, že Slovensko zaznamenalo zatiaľ svoj najlepší výsledok v histórii. Vďaka tomu, že sme usporiadali v júli záverečný turnaj ME, mali sme zabezpečenú automatickú účasť. Tam sme po debakloch od Francúzska a Holandska zaznamenali historický výsledok, bezgólovú remízu proti 3 najlepšiemu tímu Európy za posledných 5 rokov Nórsku.

Zverenkyne trénera Branislava Petroviča si tak do tabuľky pripísali 6 bodov za remízu. Je to najvyšší bodový zisk Slovenska odkedy začal hrávať v kvalifikácii tejto vekovej kategórie. Napriek tomu sme však v celkovom poradí klesli oproti roku 2015 o 1 pozíciu na 34.miesto. Predbehol nás skokan roka Azerbajdžan, ktorý si polepšil o 7 priečok.

Španielsko WU19 2016Keďže líderky tabuľky Švédky sa na záverečný turnaj neprebojovali, nedokázali udržať 1.miesto. Na čele ich vystriedali finalistky ME 2016 Španielky. Aktuálne Majsterky Európy Francúzsky poskočili z 5. na 3.miesto. V top 10 zaznamenali najväčší posun smerom hore Holanďanky. Zo 7.miesta poskočili na 4.miesto. Polepšili si aj Češky z 18. na 16.miesto, čo je zatiaľ ich maximum. Najväčší prepad zaznamenali Litovky. Klesli až o 11 miest na predposledné 48.miesto. Druhý rok po sebe sú najslabším tímom v Európe Lotyšky.

Nuž na jednej strane hreje bodový posun Slovenska, ale na druhej strane musíme hodnotiť, že zatiaľ stále patríme do futbalového suterénu v tejto vekovej kategórii. Uvidíme ako sa bude dariť Slovensku U19 v ďalšej kvalifikácii, kde budeme musieť obhajovať 2,98 bodu z roku 2012. Podrobnejšiemu hodnoteniu a analýze tejto vekovej kategórie a Slovenska sa budeme venovať v iných článkoch.

Francúzsko - Majsterky Európy WU19 2016 

Kompletný Aktuálny rebríček ženských európskych krajín v kategórii U19 za roky 2012 - 2016 nájdete TU

 

Odporúčame:

Women´s Football - Patrícia Chládeková - talent slovenskej reprezentácie WU19

Športová psychológia - Sústreďme sa na futbal - Víťazný stav mysle začína tvorbou tímu

Spanish Football School - Španielsky model útočenia - cvičenie 2vs.2 + 4

 

SAQ Futbal 

 

Pin It