Women U19

"Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme sa nedokázali presadiť a robili sme veľké chyby. Po prestávke sme spresnili hru a prejavilo sa to na šanciach, ktoré sme aj využili. Dievčatám chcem poďakovať, myslí, že sme urobili v kvalifikácii maximum a ukázali sme kde sa momentálne nachádzame v rámci svetového rebríčka."  (Branislav Petrovič - tréner U19 po zápase s Bulharskom)

Ženská futbalová reprezentácia do 19 rokov absolvovala v polovici septembra 1.fázu kvalifikácie o postup na ME 2015 do Izraela. Našimi súpermi boli postupne Švajčiarky, Rakúšanky a domáce Bulharky.

Žreb nás zaradil podľa celkového rankingu európskych krajín U19 do veľmi ťažkej skupiny. Jasnými favoritkami boli Švajčiarsko, ktoré sa nachádza na 10.mieste a Rakúsko aktuálne na 19.mieste. Naše reprezentantky sú na 33.mieste. Najhoršie je na tom Bulharsko, ktoré je na 39.mieste. Výsledkami sme uhájili súčasnú pozíciu v európskom futbale.

Kompletný ranking ženských európskych krajín v kategórii U19 nájdete TU.

Do druhej fázy kvalifikácie sa z jedenástich skupín prebojujú všetky víťazné družstvá a 10 najlepších z druhých miest (o ich poradí rozhodne bilancia zo zápasov s prvými a tretími tímami jednotlivých skupín). Týchto 21 kolektívov doplnia v II. fáze (tzv. Elite Round) tri priamo nasadené tímy - Nemecko, Anglicko a Francúzsko. Spomenuté dva tucty potom vyžrebujú do šiestich štvorčlenných skupín, ktorých víťazi sa spolu s najlepším družstvom z 2. miest kvalifikujú na záverečný turnaj ME 2015. Organizátor z Izraela má účasť vopred zabezpečenú.

1.kvalifikačný deň - 13.9.2014

Rakúsko - Bulharsko 8:0

Slovensko - Švajčiarsko 0:5 (0:1)

Góly: 21´Glaser - 0:1, 53´Selimi - 0:2, 64´Glaser - 0:3, 82´Widmer - 0:4, 83´Zehnder - 0:5

SLOVENSKO: Póňová - Hviščová, Deszatová, Moťovská, Kulová - Čahojová, Líšková (77. Nižňanská), Maslová, Chrenková, Havranová - Švecová (46. Čopíková)

ŠVAJČIARSKO: Studer - Sylvestre, Bühler, Aloi, Caligaris (69. Schneider), Ramseier, Zehnder, Selimi (Widmer), Glaser, Stierli, Tenini

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali na turnaji v Bulharsku v rámci turnaja 11. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2015 tejto vekovej kategórie do Izraela v prvom zápase s rovesníčkami zo Švajčiarska vysoko 0:5 (0:1). Zverenky trénera Branislava Petroviča inkasovali v prvom polčase v Albene jeden gól od Julie Glaser, po zmene strán skórovali Švajčiarky ešte štyri razy.

Branislav Petrovič (tréner SR "19"): "Dnešný zápas pre nás skončil jednoznačnou prehrou, napriek tomu že v 1. polčase podali naše dievčatá dobrý výkon. Škoda, že sme si nedokázali vypracovať nejaké šance, ale súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Druhý počas sme nezvládli, verím, že v ďalších zápasoch budeme úspešnejší."

2.kvalifikačný deň - 15.9.2014

Švajčiarsko - Bulharsko 9:0

Slovensko - Rakúsko 0:3 (0:1)

Góly: 20´Georgiová z 11m - 0:1, 70´Mahrová - 0:2, 90´Krammerová z 11m - 0:3

SLOVENSKO: Chládeková - Deszathová, Hviščová (37. Szalaiová), Kulová, Lišková (81. Miháliková), Čahojová, Maslová (46. Čopíková), Chrenková, Švecová, Moťovská, Havranová

RAKÚSKO: Palová - Sauerová (90+2. Ortnerová), Aufhauserová, Naschenwengová, Georgiová, Malleová (74. Lacknerová), Maierhoferová, Knausederová (84. Egretzbergerová), Mahrová, Wurzingerová, Krammerová

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali v druhom zápase na turnaji v Bulharsku v rámci turnaja 11. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2015 s Rakúskom 0:3. Prvý gól inkasovali zverenky trénera Petroviča v 20. minúte, kedy sa z pokutového kopu presadila Marina Georgiová. Ďalšie góly pridali Rakúšanky v druhom polčase, v 70. minúte skórovala Carina Mahrová a na konečných 3:0 upravila v záverečnej minúte opäť z pokutového kopu Simone Krammerová.

3.kvalifikačný deň - 18.9.2014 Branislav Petrovič

Rakúsko - Švajčiarsko 0:2

Slovensko - Bulharsko 7:2 (1:1)

Góly: 31´Švecová - 1:0, 43´Bandeva - 1:1, 54´Čopíková - 2:1, 64´Popadiynova - 2:2, 68´Nižňanská - 3:2, 69´Nižňanská - 4:2, 77´Čopíková - 5:2, 78´Moťovská - 6:2, 92´Čopíková - 7:2

SLOVENSKO: Chládeková - Kulová (39. Szalaiová), Moťovská, Deszathová (46. Nižňanská), Hviščová - Chrenková (74. Maslová), Čahojová, Lišková - Havranová, Čopíková, Švecová

BULHARSKO: I. Dimitrova - N. Dimitrova, Mitova, Atanasova, Bandeva (77. Ivanova), Petkova, L. Dimitrova, D. Georgieva (84. N. Georgieva), Kachulska, Dimova, Popadiynova

Slovenská futbalová reprezentácia žien do 19 rokov zvíťazila v záverečnom dueli 11. skupiny o postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2015 v bulharskom meste Kaverna nad domácimi rovesníčkami vysoko 7:2. Zverenky trénera Branislava Petroviča v tabuľke obsadili zo ziskom troch bodov tretiu priečku. Postup do druhej fázy kvalifikácie si vybojovali Švajčiarky a Rakúšanky, v zápase ktorých uspeli Helvétky 2:0.

Branislav Petrovič (tréner SR "19"): "Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme sa nedokázali presadiť a robili sme veľké chyby. Po prestávke sme spresnili hru a prejavilo sa to na šanciach, ktoré sme aj využili. Dievčatám chcem poďakovať, myslí, že sme urobili v kvalifikácii maximum a ukázali sme kde sa momentálne nachádzame v rámci svetového rebríčka."

Konečná tabuľka kvalifikačnej skupiny

1. Švajčiarsko 3 3 0 0 16:0 9
2. Rakúsko 3 2 0 1 11:2 6
3. Slovensko 3 1 0 2   7:10 3
4. Bulharsko 3 0 0 3   2:24 0

V Elite Round sa uskutočnia na jar 2015 turnaje šiestich štvorčlenných skupín, ktorých víťazi sa kvalifikujú na finálový turnaj spolu s najlepším tímom z 2. miest a tímom organizátorskej krajiny - Izraelom.