Greece - Ivory Coast 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Toto bolo najlepšie grécke predstavenie na MS v histórii. Gréci na poslednú chvíľu pochopili, že iba aktívny spôsob hry im môže zaručiť úspech. Upustili od prísnej defenzívnej taktiky a proti Slonom predviedli niekoľko skvelých protiútokov.

Colombia - Japan 4:1 (1:1)

Kolumbia potvrdila pozíciu najlepšieho tímu C-skupiny hladkou výhrou nad trápiacim sa Japonskom. Kolumbijské protiútoky boli najmä v 2.polčase fantastické. Kolumbia zvíťazila aj napriek tomu, že tréner Pekerman nechal oddychovať niektoré opory na čele s Jamesom Rodriguezom.

Colombia - Ivory Coast 2:1 (0:0)

Duel dvoch trojbodových tímov po úvodnom kole C-skupiny odštartoval v 6´min. nepresnou strelou kolumbijský útočník Gutierrez. Kolumbijčania zatlačili svojho súpera, ale africký tím trpezlivo vyčkával na chyby Kolumbie a hrozil protiútokmi.

Japan - Greece 0:0

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

Zápas, ktorý svojou kvalitou sklamal a patril k tým slabším na turnaji. Japonsko začalo ofenzívne, ale Grécko sa vrátilo k pozornej obrane z kvalifikácie a aj v 10 mužoch získalo bod, ktorý mu dáva nádej na postup zo skupiny.

Ivory Coast - Japan 2:1 (0:1)

Od hráčov Pobrežia Slonoviny som očakával viac. Bola z nich cítiť, až vyžarovala istá neistota. Od prvých chvíľ ako by si neverili. V 16.min boli za túto nervozitu potrestaní. Honda zostal vo vápne úplne voľný, svoju ranu namieril presne do vinkla a otvoril skóre duelu.

Colombia - Greece 3:0 (1:0)

Kolumbiu čakalo v Belo Horizonte prakticky domáce prostredie. Na tribúnach štadióna dominovala žltá farba. V 5. minúte išli do vedenia. Cuadradov center z pravej strany našiel v strede šestnástky nabiehajúceho Armera, ktorého strelu ešte tečoval Manolas a lopta sa so šťastím dokotúľala do gréckej brány - 1:0.