Holland - Chile 2:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Maroš ZimnikovalMaroš Zimnikoval

O tento zápas bol oveľa väčší záujem ako o súbežne hraný zápas Španielska s Austráliou. V tomto zápase sa malo rozhodovať o súperovi pre domácu Brazíliu.

Spain - Australia 3:0 (1:0)

V tomto zápase už nešlo o nič ani jednému z tímov. Od začiatku zápasu sme videli pomalý futbal v kľudnom tempe, viac z hry mali od začiatku zápasu Španieli.

Spain - Chile 0:2 (0:2)

Tento zápas znamenal pre Španielov veľa. Ak by prehrali, tak by stratili aj teoretickú šancu na postup medzi 16 najlepších tímov. Čakal som, že ku zápasu pristúpia inak, ale už keď som videl rozostavenie a základnú jedenástku tak som tušil, že to bude rovnaké trápenie ako s Holandskom.

Australia - Holland 2:3 (1:1)

Po vynikajúcom prvom zápase v podaní Holandska sa očakávalo, že aj v druhom zápase zopakujú podobný výkon, no opak bol pravdou. Austrália už v prvom zápase naznačila, že neprišla na turnaj len odohrať tri zápasy a ísť domov. Aj keď po góle Robbena sa zdalo, že zápas Holandsko v pohode zvládne.

Chile - Australia 3:1 (2:1)

V tomto zápase som očakával útočné predstavenie najmä od hráčov Chile. Tí vybehli na súpera a rýchlo sa po dvoch pekných akciách dostali do vedenia 2:0. Po týchto dvoch góloch sa dostala do hry aj Austrália, ktorá hrozila hlavne výbornými krajnými záložníkmi. Po znížení ešte v 1.polčase a potom aj v 2.polčase sa hra vyrovnala a hral sa pekný futbal s množstvom šancí. Za predvedený výkon sa nemusí hanbiť ani jeden z tímov.

Spain - Holland 1:5 (1:1)

Prvý veľký šláger MS, v ktorom na seba narazili finalisti z Južnej Afriky. Zápas sa začal opatrne. Aj keď Španieli išli do vedenia po spornej penalte, Holanďania neustále hrozili z rýchlych protiútokov. Zlomový okamih zápasu nastal pri góle Holandska na konci prvého polčasu.