Slovensko U17

V roku 2015 došlo v rámci ME v kategórii U17 k revolučnej zmene. Po prvýkrát sa na šampionáte starého kontinentu v najmladšej kategórii predstavilo až 16 tímov. To znamená, že počet účastníkov záverečného turnaja sa zvýšil o 8 tímov. Finálový turnaj sa uskutočnil v máji 2015 v Bulharsku. Žiaľ Slovensko nevyužilo výrazne väčšiu šancu na postup a skončilo svoje účinkovanie v 2.fáze kvalifikácie. Nad sily našich mladíkov bolo Nemecko a Taliansko.

Novým šampiónom Európy sa stali futbalisti Francúzska, ktorí predvádzali na záverečnom turnaji najlepší futbal. Potvrdili to najmä vo finále výhrou 4:1 nad Nemeckom. Na bronzovej priečke skončili výbery Belgicka a Ruska.

Nemecko U17

Na základe výsledkov z roku 2015 sme aktualizovali rebríček európskych reprezentácií v kategórii U17. V 2.vydaní rebríčka nastalo niekoľko zmien. Na 1.mieste sa udržala reprezentácia Holandska, ktorá ešte zvýšila svoj náskok na čele. Na 2.miesto sa posunul tohtoročný finalista Nemecko a na 3.miesto poskočil tohtoročný šampión Francúzsko. Na 4.miesto kleslo Anglicko a prvú päticu uzatvára zástupca Slovanov Rusko.

Rebríček sa zostavuje na základe výsledkov z ME za posledných 5 rokov. V tejto sezóne sa teda tímom odpočítali body z roku 2010 a koeficient sa vyrátal z rokov 2011-2015.

Žiaľ Slovensko si pohoršilo o 1 miesto, keď sme klesli na 29.miesto. Dostali sa pred nás Bielorusi. Čiže je to najhoršie umiestnenie v histórii Slovenska U17. Aj pod vplyvom tohto umiestnenia sa bude venovať tejto mládežníckej kategórii na webe www.futbalshviezdickou.sk podrobnejšie. Budú nás zaujímať objektívne príčiny tohto nižšieho tabuľkového postavenia našej reprezentácie. Sme sami zvedaví k akým výsledkom sa dopracujeme a čo sú hlavné príčiny zaostávania Slovenska U17 oproti vyspelej Európe.

Z pohľadu iných tímov je zaujímavý pokles Španielska zo 6.miesta až na 12.miesto. Naopak z 11.miesta na 6.pozíciu sa posunuli Taliani, ktorým ako sa zdá, sa podarilo nateraz zastaviť krízu ich mládežníckeho futbalu. Zo 17.miesta sa až na 10.miesto posunuli Chorváti. Česko kleslo o 2 miesta, ale aj tak sa drží na výbornom 9.mieste. Výrazný posun v rozvoji mládežníckeho futbalu potvrdzujú Belgičania, ktorí poskočili o 11 miest už na 7.pozíciu. Z futbalových trpaslíkov zaznamenali najväčší progres na 47.miesto Faerské Ostrovy

Kompletný aktuálny ranking európskych reprezentácií U17 si môžete stiahnuť TU.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Slovenský futbal - Slovensko U17 skončilo v ťažkej konkurencii v Elite Round o postup na ME 2015 na 3.mieste

Dutch Soccer School - Holandský futbalový systém 4-3-3

English Soccer School - Tony Mee - FC Rotherham United - cvičenia na zakončenie

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It