SAQ Futbal

Súčasťou SAQ Futbalového tréningu je aj rozvoj explozívnej sily hornej časti tela a telesného jadra. Ideálnou pomôckou je medicinbal alebo modernejší jelly ball.


Rýchlosť a sila vrchnej časti tela sa zlepšuje cvikmi s Jelly balls, ktoré rozvíjajú druh sily potrebnej pre odolanie súperovi. Taktiež rozvíjajú silu potrebnú na rozvoj pohybu ramien a zlepšujú aj rýchlosť behu.

 

Jelly balls

Sú to okrúhle jemné gumené lopty naplnené gélovou substanciou na báze vody. sú v rôznych váhach (od 0,5kg až do 8kg). Odlišujú sa od staromódnych medicinbalov, pretože môžu byť odrazené od tvrdého povrchu veľkou silou.

 

 

Cvičenia s medicinbalom alebo jelly ball

S medicinbalom alebo jelly ball môžeme pracovať v pároch alebo oproti pevnej stene. Hráči vykonávajú jednoduché hody napr. prihrávky od hrude, autové vhadzovanie či hod jednou rukou atď.

 

Kľúčové náučné body sú:

1. začnite s ľahšími loptami pre rozcvičenie

2. začnite s jednoduchými pohybmi predtým ako prejdete k otočkám

3. držte chrbticu vzpriamene

4. dávajte si pozor, keď chytáte a hádžete loptu, pretože toto môže byť záťažou na spodnú časť chrbta

 

Série a opakovania:

1 séria po 12-15 opakovaní každého cviku (6-8 cvikov) so zotavením 1 minúta medzi každým cvikom. Pred ďalším cvičením v rámci tréningovej jednotky nasleduje zotavenie 3 minúty.

 

Popis jednotlivých cvičení s medicinbalom alebo jelly ball aj s obrázkami nájdete v knihe SAQ Futbal - tréning a príprava od anglického autora a kondičného trénera Alana Paersona. Detaily o knihe nájdete TU.

 

Musíte tiež vidieť:

Sergio Aguero - Zbavte sa súpera pomocou SAQ Programu

Spanish Soccer School - Gines Melendez Sotos - Tréningová jednotka v St.Georges Park, December 2012 - 2.časť

Dutch Soccer School - Louis Van Gaal - Prihrávky do trojuholníka

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It