SAQ

Dnes si v rámci našej série článkov o SAQ tréningu predstavíme niekoľko tréningových pomôcok, ktoré sú súčasťou vybavenia SAQ. Vďaka nim môžeme urobiť tréning efektívnejšie, účinnejšie a variabilnejšie. SAQ vybavenie pridáva do vášho tréningu variabilitu a impulzy. Obmeny cvikov sú nekonečné a keď sa zvládnu, dosiahnuté výsledky môžu byť celkom udivujúce. Konkrétne cvičenia SAQ programu aj s využitím pomôcok nájdete v knihe SAQ Futbal – tréning a príprava, ktorú si môžete objednať TU.

Dnes si povieme niečo o Mikro a Makro prekážkach, rebríku na rýchle nohy, akustickom padáku, únikovom opasku a opasku.

 

1. Mikro a Makro prekážky

Makro prekážkaSAQ prekážky existujú v dvoch veľkostiach: 18 cm a 30 cm. Sú vyrobené z tvrdého plastu a boli špecificky navrhnuté ako bezpečné, voľne stojace kusy vybavenia. Sú ideálne na cvičenie bežeckej techniky a plyometrie s nízkym dopadom. Mikro prekážky sú výborné pre bočné cviky.

 


 

 

2. Rebríky na rýchle nohy

Rebrík na rýchle nohyRebríky sú skonštruované zo siete s tvrdými okrúhlymi plastovými priečkami umiestnenými približne 45 cm od seba. 1 set obsahuje 4 kusy. Každý kus meria 2,29 m. Kusy sa dajú spojiť dokopy alebo použiť ako štyri oddelené rebríky. Môžete si ich poskladať a zložiť do rôznych uhlov, tak aby hráči vykonávali rôzne cvičenia pohodlne.  Najväčšou výhodou rebríkov je to, že sú výborné na zlepšenie pohyblivosti a na rozvoj výbušných rýchlych nôh.  Použiteľné sú aj v zimných mesiacoch do telocvične.

 

3. Akustický padák

Akustický padákPadák je zložený z popruhovej tkaniny (opasok), nylonového povrazu a ľahkej tkaniny „padáka“, ktorého veľkosť je do 2m. Pásy majú uvoľňovací mechanizmus, ktorý sa pri potiahnutí uvoľní tak, že hráč môže explodovať vpred. Akustický padák je ideálny na rozvoj rýchlostnej vytrvalosti.

 

4. Únikový opasok

Únikový opasokOpasky sú taktiež z popruhovej tkaniny, ktoré sú spojené pásmi pokrytými suchým zipsom. Sú ideálne na zrkadlové cviky SAQ. Oddelia sa od seba, keď sa jeden hráč dostane od druhého.

 

 

 

5. Opasok

OpasokTento rezistentný pás je špeciálne vyrobený pre vysoko intenzívny tréning. Má tri istiace body z nehrdzavejúcej ocele, kde môže byť pripevnený flexi-povraz. Flexi-povraz je vyrobený z chirurgickej trubice so špecifickým predĺžením. Opasok má bezpečnostný pás a bezpečnostné spony, je šitý dvojmo a poskytuje vysoký stupeň rezistencie. Je ideálny na rozvoj výbušnej rýchlosti vo všetkých smeroch.

 

 

Nabudúce si predstavíme ďalších 5 tréningových pomôcok z vybavenia SAQ Tréningu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Sústreďme sa na futbal - Od komunikácie po trénovanie a tvorbu budúcnosti

Mládežnícky rozvoj v Nemecku

Aktuálny ranking európskych reprezentácií v kategórii U19 - Slovensko na 23.mieste!!!

 Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It